Sto za poljoprivredu
Poljoprivredne tabele su ručno razvijeni ili programski zasnovani alati koji imaju svoju strukturu. Koriste se za sistematizaciju i skladištenje podataka o poslovanju i resursima određenog preduzeća.
Tabela za poljoprivredu se obično generira u elektronskom formatu preko Excel aplikacije, bolje je koristiti gotove registre u programu kako bi se smanjile računovodstvene greške. U nekim slučajevima, oni mogu biti sastavljeni na papiru.
Navedimo primjere takvih tabela: za površine usjeva. U takvom registru kolone će odražavati: zasađeni usev, zauzetu površinu, datum setve, vrstu đubriva i očekivani prinos. Ili tablicu za upis broja životinja. U takvom registru kolone će odražavati: vrstu životinje, količinu, starost, vakcinacije, debljanje, itd.
Svrha održavanja tablica je osigurati kontrolu procesa: omogućava potpunu kontrolu nad svim fazama proizvodnje. Takođe, na osnovu ovakvih registara, lako je analizirati efikasnost aktivnosti, oni pomažu da se identifikuju nedostaci i proceni profitabilnost. Korištenje tabela je korisno u svrhe planiranja i izvještavanja, što olakšava predviđanje budućih sezona.
Informacije se mogu izdvojiti iz tabela za interne ili eksterne revizije.
Sto za poljoprivredne proizvode
Tabela za poljoprivredne proizvode prikazana u programu je mnogo efikasnija od one koja se kreira ručno. Moderna automatizacija pruža mogućnosti ne samo za zgodnu registraciju, već i za analizu. Predlažemo da koristite modernu platformu kompanije USU. Tabele za poljoprivredne proizvode u USU kreirane su na osnovu savremenih algoritama i prilagođene specifičnim poljoprivrednim zadacima. Pogledajmo izbliza.
Registri za upravljanje usevima i žetvom vam omogućavaju da pratite polja. Upis se može izvršiti prema nazivu parcele, površini, vrsti tla, zasađenom usjevu, stanju tla. Softver može odražavati podatke u kalendaru sjetve: datum sjetve, usjev, sorta, površina, prognoza prinosa. I naravno, direktno obračunavanje žetve: usev, prikupljeni obim, kvalitet, troškovi sakupljanja.
Pogledajmo tabele za upravljanje stokom. Oni mogu odražavati podatke o stoci: tip, količinu, starost, zdravstveno stanje, produktivnost. Mogu se prikazati i podaci o hranjenju: vrsta hrane, količina, datumi izdavanja, troškovi. Sistem se može koristiti za održavanje veterinarske evidencije i odražavanje podataka o datumima pregleda, procedurama, lijekovima, zdravstvenom stanju, itd.
Prilikom vođenja poljoprivrednih procesa mogu biti potrebne tabele za obračun resursa. Na primjer, mogu odražavati podatke o registraciji sjemena i gnojiva: naziv, količinu na zalihama, datum prijema, rok trajanja i druge parametre.
Mašine i oprema su važni za poljoprivredu, tako da softver može voditi detaljnu evidenciju po vrsti, stanju, satima motora/kilometraži i planu održavanja. Putem platforme USU možete voditi evidenciju o radu zaposlenika: puno ime i prezime, obavljeni zadaci, radno vrijeme, plaćanje itd.
Tabela za računovodstvo u poljoprivredi
Poljoprivredna računovodstvena tabela može pokriti troškove i prihode. Na primjer, u USU možete odraziti troškove proizvodnje, ovo se odnosi na sve komponente aktivnosti. Program takođe može registrovati sve dolazne prihode, navodeći: proizvode, količinu, cenu, kupca itd. Tabele za obračun zemljišnih parcela pomoći će da se odrazi plodored: parcela, usjevi za posljednje sezone, stanje tla.
Kontrola i izvještavanje u UMS-u mogu se povezati sa produktivnošću: takvi registri odražavaju podatke o obimu proizvodnje po usjevima ili vrsti proizvoda. Oni takođe mogu biti povezani sa troškovima. Na osnovu podataka moguće je uporediti troškove sa ostvarenom dobiti. Integracione tabele UCS-a mogu se povezati sa eksternim izvorima podataka.
Poljoprivredna računovodstvena tabela ne samo da bilježi podatke, već vam omogućava i analizu, planiranje i predviđanje procesa. U programu USU ovi registri su automatizovani. Ovo pojednostavljuje unos, obradu i izlaz informacija za donošenje odluka. Zadovoljstvo nam je predstaviti vam program u ličnoj prezentaciji, pošaljite svoj zahtjev sada.