Tablica obračuna proizvoda
U savremenim računovodstvenim aktivnostima koncentrisano je mnogo različitih registara, svaki od njih je kreiran namenski da prati određeni proces.
Tabela obračuna proizvoda kreira se kako bi se pratili ključni podaci o prometu. Trebalo bi da sadrži indikatore koji vam omogućavaju da održavate: dostupnost, kretanje i preostale zalihe u skladištu. Takvi registri se kreiraju samostalno ili se koriste na osnovu postojećeg softvera.
Kako kreirati obračunsku tablicu proizvoda?
Kako kreirati obračunsku tablicu proizvoda? Takva potreba može se pojaviti ako nije moguće raditi u punopravnom softveru. Zatim možete koristiti Excel uredsku aplikaciju. Registar ćete morati sami kreirati.
Kada radite sa tabelama, morate biti oprezni u pogledu tačnosti i pažnje, jer pogrešno uneseni indikatori ili formule mogu iskriviti podatke. Vrijedi razmisliti i o sigurnosnoj kopiji, jer ako se vaš računar sruši, možete izgubiti podatke.
Tabele obračuna proizvoda
Bolje je koristiti tablice obračuna proizvoda zasnovane na softveru, na primjer, USU. Zašto? Automatski sistemi rade prema koherentnim i dobro organizovanim algoritmima. U tom slučaju trebate samo ispravno popuniti osnovne kategorije, a program sam kontrolira ostale procese. Pogledajmo karakteristike ovog registra.
Prije svega, uključuje Osnovne informacije o stavkama zaliha: jedinstveni identifikator ili artikal, puni naziv, koji lako identifikuje stavku proizvoda u sistemu.
Tabela za skladištenje robe
Radi lakše klasifikacije, kategorije i grupe se mogu definirati. Na primjer, ako trgovina prodaje odjeću, tada se mogu naznačiti sljedeće kategorije: odjeća za dom, ured, školu i tako dalje.
Da biste u potpunosti razumjeli karakteristike pozicije, preporučuje se da date kratak opis. Ako je važno za računovodstvo ili prodaju, možete navesti proizvođača ili određenu marku. Tabela za obračun zaliha robe mora obavezno sadržavati trenutni broj inventara raspoloživih u skladištu.
U integrisanom pristupu za upravljanje budućim operacijama, preporučuje se da se navede granična količina na kojoj se zalihe moraju popuniti, kao i preporučeni maksimum za skladištenje kako bi se izbjeglo preopterećenje.
Računovodstvena tabela proizvoda treba da odražava različite vrste cena. Na primjer, nabavna cijena: cijena po kojoj je materijal kupljen od dobavljača. Takođe, prilikom prodaje se odražava i prodajna cijena zaliha zaliha kupcima (maloprodaja). Za veleprodaju, cijena može biti naznačena za prodaju velikim kupcima.
Tabela prijema i potrošnje robe
Tabela prijema i potrošnje robe odražava kretanje trgovinskog prometa. Kolona prijema treba da odražava broj primljenih jedinica, vezano za datum.
Kolona rashoda lažno odražava podatke o datumima i broju prodatih ili otpisanih jedinica. Kolona za stanja će prikazati automatski obračun trenutne količine zaliha nakon svake transakcije prijema ili troška.
Tabela računovodstva proizvoda odražava podatke o dobavljačima. Registar treba da sadrži: naziv ili šifru dobavljača, kontakt podatke: za brzu komunikaciju ako je potrebno dopuniti zalihe.
Tabela prihoda i rashoda bilansa robe
Tabela prijema, potrošnje, stanja robe, ako je potrebno, može se dopuniti dodatnim podacima. Na primjer, za artikle zaliha s ograničenim rokom trajanja, vrlo je važno uzeti u obzir datum isteka. Mora se navesti i datum prijema: kada je materijal isporučen u skladište.
Tabela zaliha magacina
Tabela za evidentiranje robe u skladištu, ako postoji više skladišnih lokacija, potrebno je uzeti u obzir lokaciju koja od njih sadrži traženi artikl.
Kada se koriste u poslovanju, bar kodovi se takođe mogu prikazati u registru za brzo skeniranje i identifikaciju.
Preuzmite tabelu obračuna proizvoda
Tablicu obračuna proizvoda možete preuzeti na našoj web stranici u probnoj verziji i ne morate sami kreirati tabelu, već je implementirana u programu. Možete lako i efikasno raditi u softveru bez brige o greškama u ručnom unosu. Softver ima mnogo različitih funkcija i značajki koje značajno ubrzavaju procese. Preporučujemo da ne oklijevate i pošaljete zahtjev našoj kompaniji.